Općinski načelnik prisustvovao obilježavanju Dana MZ Vukovije

Delegacija Općine Kalesija predvođena općinskim načelnikom Nerminom Mujkanovićem i predsjedavajućim Općinskog vijeća Damirom Džafićem jučer je prisustvovala obilježavanju 7.aprila Dana MZ Vukovije Donje.

Aktivnosti na obilježavanju Dana MZ počele su 3.aprila učenjem tevhida poginulim borcima i šehidima, dok je 5.aprila odigran i malonogometni turnir, dok je 7.aprila upriličena izložba fotografija, Svečana sjednica Vijeća MZ, historijski čas na kojem je govorio predsjednik ratnog Predsjedništva općine Kalesija Izet Hadžić, a upriličen je i bogat kulturno zabavni program u izvedbi KUD-a „7.april“.

Predsjednik Vijeća MZ Vukovije Donje Nedžad Imamović zahvalio se prisutnima, napomenuvši značaj ovog datuma ne samo za ovu mjesnu zajednicu nego za cijelu Kalesiju, jer je tog datuma zaustavljena kolona Jugoslovenske narodne armije te oduzeto oružje koje je kasnije korišteno u odbrani Kalesije tokom agresije.

Općinski načelnik Nermin Mujkanović je istakao da u ovoj MZ žive hrabre patriote države i ljudi koji su goloruki zaustavili veliku JNA, te ih razoružali, što govori o njihovoj hrabrosti i spremnosti kada je u pitanju zaštita države BiH.

On je svim mještanima čestitao Dan MZ rekavši da će Općina Kalesija u narednom periodu u saradnji sa njima realizirati određeni broj projekata, a isto tako je istakao da je određeni dio projekata u proceduri.

O uspjehu mještana Vukovija govorio je predsjednik ratnog Predsjedništva Kalesije Izet Hadžić koji je pohvalio sve ono što su uradili u toku agresije na BiH ali i posle toga jer su uvijek bili na mjestima gdje je trebalo i gdje se branila sloboda i država BiH.